Εξάρα η Ρεάλ, περίπατο η Σίτι

Η "εξάρα" της Ρεάλ Μαδρίτης στην Κωνσταντινούπολη επί της Γαλατασαράι -εντυπωσιακό πέρασμα με 1-6!- και ο τραυματισμός του Ίκερ Κασίγιας, τη στιγμή που επέστρεψε μετά από καιρό στην ενδεκάδα της Βασίλισσας ήταν το κερασάκι στην τούρτα στο άνοιγμα της φάσης των ομίλων στο Champions League 2013/14.

Κατά τα λοιπά, το αποτέλεσμα που ξάφνιασε ήταν η ισοπαλία της Γιουβέντους στην Κοπεγχάγη, με 1-1, ενώ αποφεύχθηκε και η ήττα.

Θεαματικό ήταν το 4-2 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Μπάγερ Λεβερκούζεν στο Ολντ Τράφορντ, δείχνοντας ότι οι "ασπιρίνες" είναι φέτος για μεγαλύτερα πράγματα απ' όσα νομίζουμε.

Περίπατο έκανε η Μάντσεστερ Σίτι στην Τσεχία επί της Βικτόρια Πλζεν με 3-0, στο δεύτερο μέρος κι ενώ το πρώτο ημίχρονο είχε λήξει χωρίς τέρματα.

Εντυπωσιακό ήταν το πρώτο ημίχρονο της Μπενφίκα στο Νουέβα Ντα Λουζ επί της Άντερλεχτ, όταν και μπήκαν αμφότερα τα γκολ της νίκης, με 2-0.

Η Σαχτάρ Ντόνετσκ πέρασε εκκωφαντικά με 2-0 από το Ανοέτα του Σαν Σεμπαστιάν με δύο γκολ του Τεϊσέιρα και άφησε τη Ρεάλ Σοσιεδάδ στα κρύα του λουτρού.