Χωρίς προβλήματα η Νέων κόντρα στους Ουζμπέκους

Στο Αντέπ της Τουρκίας "χτυπά" την Τρίτη η καρδιά του ελληνικού ομαδικού αθλητισμού.

Τα "μωρά" του Κώστα Τσάνα αντιμετωπίζουν στις 18:00 στο στάδιο Καμίλ Οζάκ το Ουζμπεκιστάν, το οποίο βγήκε τρίτο στον όμιλο του και ελπίζουν ότι θα καταβάλλουν την αντίστασή του και θα προκριθούν στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Ο χαφ Γιαμσίντι Ισκαντέροφ, ένα από τα "αστέρια" της ομάδας, θα είναι απών για τους τυπικά φιλοξενούμενους Ουζμπέκους, οι οποίοι μέχρι τώρα μετρούν μία νίκη, επί της Νέας Ζηλανδίας, με σκορ 3-0, μία ισοπαλία με την Κροατία (1-1) και την απογοητευτική ήττα από την Ουρουγουάη με 4-0.

Η Εθνική μας ομάδα δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα και ο ομοσπονδιακός προπονητής Κώστας Τσάνας ετοιμάζεται να επαναφέρει τον Γιαννιώτα στην αρχική ενδεκάδα, αντί του Λυκογιάννη. Επίσης, αν παίξει ο Μπουγαΐδης, θα προωθηθεί στα χαφ ο Κουρμπέλης.

Υπενθυμίζεται ότι ο νικητής του ζευγαριού αντιμετωπίζει στα προημιτελικά της διοργάνωσης το νικητή του αγώνα Γαλλία εναντίον Τουρκίας.

Αν το 90λεπτο λήξει ισόπαλο, ακολουθούν ημίωρη παράταση και πέναλτι μέχρι την ανάδειξη νικητή.