Πέρασε… για πλάκα από την Τρίπολη ο Παναθηναϊκός!

Εντυπωσιακή εμφάνιση και θρίαμβος με 5-0 για το Τριφύλλι επί του Αστέρα

Παναθηναϊκός… φωτιά και λάβρα!

Η σαρωτική ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη «έλιωσε», μετά τον Παναιτωλικό και τον Αστέρα (0-5) και έδειξε πως παραμένει σε πολύ καλό δρόμο.

Κλωναρίδης, Μπεργκ, Μολέδο, Εμποκού και Μπουμάλ οι σκόρερ του «τριφυλλιού» στην Τρίπολη, με τους «πράσινους» να πετυχαίνουν τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και να «σπάνε» ρεκόρ 23ετίας!

Ευκαιρίες για άλλα… τόσα τέρματα είχαν οι φιλοξενούμενοι, με τον τεχνικό τους να μη σταματάει λεπτό να τους ζητάει πίεση παντού.

Τρομερός ο Εμποκού, αλλά και άτυχος, καθώς τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε με την έναρξη του δευτέρου 45λέπτου, «όλα τα λεφτά», γενικά, η τετράδα μπροστά, με άξιους συμπαραστάτες του Κονγκολέζου τούς Μπεργκ-Κλωναρίδη-Μπουμάλ, να κάνουν ό,τι θέλουν απέναντι στους τραγικούς Αρκάδες.

Πηγή: sport-fm.gr