Ποδαρικό με το δεξί και με το… ζόρι για τον Παναθηναϊκό

Ποδαρικό με το δεξί, αλλά και με μπόλικο ιδρώτα για τον Παναθηναϊκό. Σε ένα φοβερό ματς, στην άδεια λόγω τιμωρίας, Λεωφόρο η ομάδα του Στραματσόνι επικράτησε 4-2 απέναντι στον μαχητικότατο Παναιτωλικό.

Χαμός στο πρώτο 20λεπτο στην Λεωφόρο. Οι δύο άμυνες… ξεχάστηκαν στα αποδυτήρια και οι επιθέσεις των δύο ομάδων χάρισαν από δύο γκολ. Οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν με σόλο του Βιγιαφάνες (2’), ο Αμπέντ απάντησε στο… καπάκι (6), ο Πέτριτς έδωσε προβάδισμα στο «Τριφύλλι» (11’) και ο Μαρκόφσκι ισορρόπησε και πάλι την κατάσταση στο 16ο λεπτό.

Το δίδυμο του Κροάτη με τον Αλγερινό ξαναχτύπησε σε καθοριστικά σημεία του δευτέρου ημιχρόνου (51’ και 90+2’), όπου η ομάδα του Μαντζουράκη, ξέμεινε από εμπνεύσεις και δυνάμεις.

Πηγή: sport-fm.gr