Έλαμψε με νταμπλ-νταμπλ ο Αντετοκούμπο

Την καλύτερή του εμφάνιση έκανε ο Γιάννης Αντετοκούμπο στο ΝΒΑ με αντίπαλο το Μπρούκλιν.

Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό, όπως αποδείχθηκε, καθώς το Μιλγουόκι γνώρισε άλλη μία εκτός έδρας ήττα. Αυτή τη φορά το σκορ ήταν 104-93 για τους γηπεδούχους.

Ο Έλληνας παίκτης πέτυχε το πρώτο νταμπλ-νταμπλ της καριέρας του στην άλλη άκρη του Ατλαντικού.

Στο δεύτερο ημίχρονο έκανε πολύ καλή εμφάνιση. Έτσι, σημείωσε ρεκόρ καριέρας σε πόντους και ριμπάουντ σε 33 λεπτά συμμετοχής, χωρίς να μπορέσει να γυρίσει το παιχνίδι. Τελείωσε την αναμέτρηση με 16 πόντους (5/12 σουτ και 5/6 βολές), 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κοψίματα! Στα θετικά για το Μιλγουόκι ήταν και η επιστροφή του Λάρι Σάντερς στη δράση, με το νεαρό φόργουορντ/σέντερ να έχει 10 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 κοψίματα σε 22 λεπτά συμμετοχής.