Champions League: Φιλί της ζωής από τον Μαντσίνι στις καθυστερήσεις στην ήττα του ΠΑΟ από την Μπράγκα – Δείτε τα γκολ

Οι πράσινοι ηττήθηκαν με 2-1, αλλά έχουν την ρεβάνς στην έδρα τους

Δύσκολο εμπόδιο αποδεικνύεται για τον Παναθηναϊκό η Μπράγκα στα πλέι οφ του Champions League, καθώς οι Πορτογάλοι επικράτησαν στην έδρα τους με 2-1 στον πρώτο αγώνα.

Οι πράσινοι κατάφεραν να μειώσουν στο φινάλε, αλλά θα πρέπει να εμφανίσουν ένα πολύ καλύτερο πρόσωπο στην ρεβάνς που θα γίνει στην έδρα τους για να μπορέσουν να αποκλείσουν τους Πορτογάλους και να περάσουν στους ομίλους της διοργάνωσης.

Η Μπράγκα προηγήθηκε 1-0 στο 51' με τον Ρουίθ, όταν οι Πορτογάλοι άλλαξαν ωραία την μπάλα, ο Όρτα βρήκε τον Ρουίθ που έκανε το σουτ και νίκησε τον Μπρινιόλι.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν κι άλλο γκολ στη συνέχεια. Από πλάγιο ο Γεντβάι έκανε το λάθος η μπάλα έφτασε στον Όρτα που πάσαρε στον Ντιαλό ο οποίος έκανε το 2-0 στο 73ο λεπτό.

Ωστόσο, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ξαναμπεί στο παιχνίδι της πρόκρισης με το γκολ του Μαντσίνι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, καθώς με ωραία πλασέ μείωσε σε 2-1, εκμεταλλευόμενος την ωραία κάθετη πάσα του Ιωαννίδη.