Superleague: Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Βόλος και Ιωνικός

Σε έναν αγώνα που είχε ρυθμό και φάσεις και από τις δύο πλευρές

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι στο οποίο έγινε αισθητή η απουσία από τους γηπεδούχους του Φαν Βέερτ, Βόλος και Ιωνικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στην θεσσαλική πόλη.

Ο Ιωνικός μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, είχε τρεις καλές στιγμές για γκολ, μία εκ των οποίων το δοκάρι του Μάντζη. Ο Παπαδόπουλος κράτησε το μηδέν στις υπόλοιπες δύο και στη συνέχεια όποτε χρειάστηκε. Σταδιακά αυξήθηκε η πίεση του Βόλου, που έπειτα από μερικά σουτ χωρίς τύχη, βρήκε τη φάση, όπου ο Χουτεσιώτης δεν μπορούσε να κάνει κάτι απέναντι στον Όρος, που άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν το ίδιο εντυπωσιακό, με τις δύο ομάδες να κυνηγάνε το γκολ, το οποίο πέτυχαν τελεικά οι φιλοξενούμενοι στο 72΄ με τον Μάντζη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το σφάλμα του νεαρού Παπαδόπουλου, του μοναδικού τερματοφύλακα στην αποστολή του Βόλου. Ο Μπαριέντος στο 85΄ είχε την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στους γηπεδούχους, ωστόσο το σουτ του σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Χουτεσιώτη.