Εuropa Conference League: Εντός έδρας… γκέλα για ΠΑΟΚ

Αναδείχθηκε 1-1 με την Σλόβαν Μπρατοσλάβας στην Τούμπα

Σκούρα τα βρήκε ο ΠΑΟΚ απέναντι στην Σλόβαν Μπρατισλάβας, την οποία δεν κατάφερε να κερδίσει την Τούμπα για την 2η αγωνιστική του Europa Conference League. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην Τούμπα.

Το παιχνίδι άρχισε με δύο γκολ στα πρώτα 14 λεπτά και αυτό τα έλεγε όλα για το πώς ξεκίνησαν οι δύο ομάδες. Στο 9′ ο Άκπομ με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Τέιλορ από δεξιά έκανε το 1-0, αλλά στο 14′ ο Ντα Σίλβα πήρε το… ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Πασχαλάκη σε σουτ του Χέντι και ισοφάρισε (1-1).

Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση του ΠΑΟΚ ήταν κακή και δεν δημιούργησε φάσεις για γκολ.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τέιλορ, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ 968′ Βιεϊρίνια), Εσίτι, Σβαμπ (68′ Κούρτιτς), Α. Ζίβκοβιτς, Αουγκούστο (58′ Μπίσεσβαρ), Μιτρίτσα (74′ Κωνσταντέλλιας), Άκπομ (74′ Σβιντέρσκι).

Σλόβαν Μπρατισλάβας: Τσόβαν, Κάσια, Μποζίκοφ, Πάουσεκ, Μεντβέντεφ (83′ Αμπένα), Κανκάβα, Ντε Καμπς (33′ Άγκμπο), Ντράζιτς (70′ Μαζ), Χεντί, Γκριν (83′ Τσάβριτς), Ντα Σίλβα (70′ Σμέχαλ).