Συναρπαστικό 3-3 στη Ριζούπολη μεταξύ Απόλλωνα και ΑΕΚ

Φτηνά την γλίτωσε η ΑΕΚ στην Ριζούπολη. Ο Απόλλων «σκύλιασε» για τη νίκη, όμως η «Ένωση» με σωτήρες τους Κρισάντους (2γκολ) και Μπαρμπόσα (ισοφάρισε στο τέλος), κατάφερε να αποφύγει την ήττα σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, 3-3.

Καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» άνοιξε το σκορ με τον Τζιώρα (24’), όμως παρά το γεγονός ότι της ακυρώθηκε γκολ ως οφσάιντ (ο Ανγκούλο καλυπτόταν οριακά) και ο Κρισάντους απάντησε για την ΑΕΚ, πήγε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα (Ανγκούλο 45+1’).

Η πίεση των «κιτρινόμαυρων» στο δεύτερο 45λεπτο μπορεί να μην ανησύχησε ιδιαίτερα τους αμυντικούς του Ταϊρη, όμως στον πρώτο συνδυασμό των Αραβίδη-Μπαρμπόσα ο Νιγηριανός φορ έγραψε το 2-2. Λίγα λεπτά αργότερα ο Σουάνης (81’) έβαλε με γκολάρα μπροστά τους γηπεδούχους και ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός της «Ένωσης» διαμόρφωσε το τελικό σκορ (88’).

Πηγή: sport-fm.gr