Με… τριάρα ξεπέρασε τον αποκλεισμό από το Κύπελλο η ΑΕΚ

Οι... πληγές που άφησε πίσω του στην ΑΕΚ το παιχνίδι Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό (και κυρίως ο τραυματισμός του Μάνταλου) δεν ήταν αρκετές για να κρατήσουν πίσω τους “κιτρινόμαυρους”, που πέρασαν νικηφόρα από την έδρα του Φωστήρα με 3-1, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ.

Ο Φωστήρας προηγήθηκε νωρίς, αιφνιδιάζοντας την ΑΕΚ στο 4ο λεπτό με κεφαλιά του Μπελέρη μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ωστόσο, πριν το τέλος του ημιχρόνου η “Ένωση” είχε ήδη ανατρέψει το σκορ, με κεφαλιά του Γιόχανσον στο 18' και με προβολή του Πλατέλλα στο 36'.

Οι παίκτες του Τραϊανού Δέλλα συνέχισαν να κυριαρχούν στον αγωνιστικό χώρο, και στο 80' πέτυχαν και τρίτο γκολ με τον Ζόριτς, ο οποίος ωστόσο τραυματίστηκε στη φάση αυτή και αποχώρησε τραυματίας.