Σοκ στο 95′ για τον Παναθηναϊκό: Ήττα 1-2 από τον ΟΦΗ στη Λεωφόρο

“Έμφραγμα” στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων... υπέστη ο Παναθηναϊκός, που ηττήθηκε με σκορ 1-2 από τον ΟΦΗ μέσα στη Λεωφόρο, μία εβδομάδα πριν από το μεγάλο ντέρμπι των αιωνίων με τον Ολυμπιακό.

Σκόρερ του “χρυσού” γκολ για τους Κρητικούς ήταν ο Μακρής στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από εκτέλεση κόρνερ και ολιγωρία της άμυνας του Παναθηναϊκού.

Οι Ηρακλειώτες ήταν άλλωστε αυτοί που είχαν ανοίξει το σκορ στο 21' με καταπληκτικό γυριστό σουτ του Μερεμπιασβίλι, όμως οι “πράσινοι” είχαν ισοφαρίσει στο 77' με κεφαλιά του Κουτρουμπή.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η νίκη αυτή είναι μόλις η δεύτερη στην ιστορία του ΟΦΗ στην έδρα του Παναθηναϊκού, καθώς μέχρι τώρα το είχε καταφέρει μόνο το 1987.

Με τη νίκη αυτή ο ΟΦΗ έφτασε τους 9 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Superleague, ενώ ο Παναθηναϊκός παρέμεινε στους 10.