ΠΑΟΚ… 5 αστέρων σκόρπισε τον ΟΦΗ, έχασε στην Τρίπολη ο ΠΑΟ

Χάρη σε ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ διέλυσε με σκορ 5-0 τον ΟΦΗ στην Τούμπα, ανακάμπτοντας δυναμικά μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τον Πλατανιά.

Οι Κρητικοί βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, με τον Αθανασιάδη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, και διατηρούσαν το 1-0 για αρκετή ώρα, μέχρι που... κατέρρευσαν. Ο Σαλπιγγίδης στο 61', ο Νάτχο στο 74', ο Χούσεν στο 80' και ο Μαντούρο στο 86' διαμόρφωσαν το επιβλητικό 5-0 με το οποίο ο ΠΑΟΚ επέστρεψε δυναμικά στις νίκες.

Στο άλλο παιχνίδι της Superleague που διεξήχθη ταυτόχρονα, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με σκορ 1-0 του Παναθηναϊκού, χάρη σε ένα τραγικό λάθος του Ζέκα στο 54', από το οποίο επωφελήθηκε ο Μουνάφο, σερβίροντας έτοιμο γκολ στον Καράσκο.