“Χρυσός” σκόρερ ο Παπάζογλου για τον ΟΦΗ κόντρα σε Λεβαδειακό

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΟΦΗ κόντρα στο Λεβαδειακό στο “Γεντί Κουλέ”, με το τελικό 1-0 μάλλον να αδικεί τους Κρητικούς.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε με κεφαλιά στο 7ο λεπτό ο Παπάζογλου, μετά από κόρνερ του Μιλιάζες και άστοχη έξοδο του Στρατηλάτη.

Ο Λεβαδειακός απείλησε μόνο σε μία φάση, στο 46ο λεπτό, όταν ο Μάντζιος από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ αντίθετα ο ΟΦΗ είχε αρκετές ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο γκολ, καθώς και δύο δοκάρια, στο 33' με τον Όγιος και στο 61' με τον Μπούρμπο.

Η ομάδα της Βοιωτίας τελείωσε το ματς με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Ιωαννίδη στο 89' για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπανούση.

Με τη νίκη αυτή ο ΟΦΗ έφτασε στην 8η θέση και τους 18 βαθμούς, όπου ισοβαθμεί με Εργοτέλη, Παναιτωλικό και Πανθρακικό (οι δύο τελευταίοι με ένα παιχνίδι λιγότερο), ενώ ο Λεβαδειακός έμεινε ένα βαθμό πίσω, στους 17.