Superleague: Νίκες «ανάσα» για ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητο

Οι Ηπειρώτες παραμένουν ζωντανοί στο κυνήγι των play off και οι Περιστεριώτες στην παραμονή στην κατηγορία

Σημαντικές νίκες που τις κρατάνε στους στόχους τους για play off και παραμονή στην κατηγορία, πέτυχαν ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Ατρόμητος αντίστοιχα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε τη Λαμία 1-0, χάρη στο γκολ του Πίρσμαν στο 44' και έμεινε ζωντανός για τα play offs, παρά την ποινή αφαίρεσης 5 βαθμών, η οποία είναι εφέσιμη. Την ίδια στιγμή οι Φθιωτοί έμπλεξαν σε περιπέτειες, καθώς ο Ατρόμητος επικρατώντας του Απόλλων τους έριξε στη 13η θέση, που οδηγεί στα μπαράζ με τη δεύτερη ομάδα της Super League 2.

Συγκεκριμένα, ο Ατρόμητος με δύο γκολ του Κουλούρη στο 48' με πέναλτι και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη, ένα "χρυσό" τρίποντο στη μάχη για τη σωτηρία. Ακυρώθηκαν τέσσερα γκολ των γηπεδούχων ως οφσάιντ.