Europa Conference League: Αποκλεισμός-σοκ στα πέναλτι για την ΑΕΚ

Νίκησε με 1-0 την Βελέζ και το σκορ έμεινε στην παράταση, οπότε οι ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους από τα 11 μέτρα

Το ευρωπαϊκό ταξίδι της ΑΕΚ τελείωσε πρόωρα για φέτος, καθώς αποκλείστηκε από την  Βελέζ στα πέναλτι και δεν θα συνεχίσει στο Europa Conference League. Η Ένωση κέρδισε 1-0 την ομάδα του Μόσταρ στπ ΟΑΚΑ χάρη σε γκολ του Μάνταλου στο 8ο λεπτό΄των καθυστερήσεων και ισοφάρισε έτσι την ήττα της με 2-1 στο Σαράγεβο.

Ωστόσο, το σκορ παρέμεινε έτσι και στην παράταση και οι δύο ομάδες πήγαν στα πέναλτι, όπου η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-2 και αποκλείστηκε στο ΟΑΚΑ.