Κύπελλο Ελλάδος: Προβάδισμα πρόκρισης της ΑΕΚ με το 4-2 επί του Βόλου

Μέσα σε 11 λεπτά η Ένωση μετέτρεψε το 0-1 σε 4-1 αλλά δεν είχε συνέχεια

Γκολ και θέαμα προσέφεραν οι παίκτες της ΑΕΚ και του Βόλου στο ΟΑΚΑ, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η Ένωση επικράτησε με 4-2 της ομάδας της Μαγνησίας και απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Δουβίκα στο 14΄, ωστόσο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν γρήγορα και μέσα σε 11 λεπτά πέτυχαν τέσσερα γκολ με τους Μάνταλο (25΄), Τάνκοβιτς (29΄, 32΄) και πέναλτι του Ολιβέιρα (36΄).

Οι φιλοξενούπενοι πάντως διατήρησαν ζωντανές τις όποιες ελπίδες τους για πρόκριση, μειώνοντας στο τελικό 4-2 στο 57΄ με τον Μήτογλου.

Αποθέωση του γκολ στο ΟΑΚΑ! Η ΑΕΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Βόλο, αλλά μέσα σε 11 λεπτά πέτυχε 4 τέρματα (!!!) και με το τελικό 4-2 έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.