Champions League: Εμφατικά ανώτερη η Μάντσεστερ Σίτι, 3-0 τον Ολυμπιακό

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Πόρτο κέρδισε με 3-0 την Μαρσέιγ

Η ανωτερότητα της Μάντσεστερ Σίτι δεν επέτρεψε στον Ολυμπιακό να κερδίσει κάτι από τον αποψινό αγώνα, με την αγγλική ομάδα να επικρατεί με 3-0, στην τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Φεράν Τόρες στο 12ο λεπτό ενώ το 2-0 σημειώθηκε με δυνατό σουτ του Γκαμπριέλ Ζεσούς στο 81'. Το τελικό 3-0 έγραψε με σουτ ο Κανσέλο στο 90'.

Οι «ερυθρόλευκοι» απείλησαν στο δεύτερο ημίχρονο με τους Ελ Αραμπί και Μπρουμά αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάποιο τέρμα για να μπουν ξανά στο παιχνίδι.

Μάντσεστερ Σίτι: Έντερσον, Ζιντσένκο, Ακέ, Στόουνς, Γουόκερ (82' Ζοάο Κανσέλο), Γκιντογκάν, Φόντεν (68' Ρόντρι), Ντε Μπρόινε, Μαχρέζ (68' Ζέσους), Στέρλινγκ (82' Σίλβα), Τόρες.

Ολυμπιακός: Σα, Χολέμπας, Σεμέδο, Σισέ, Ραφίνια, Εμβιλά, Μπουχαλάκης (46' Πέπε), Καμαρά (73' Μασούρας), Βαλμπουενά (85' Σουντανί), Ραντζέλοβιτς (46' Μπρούμα), Ελ Αραμπί (76' Χασάν).