Superleague: Με «διπλό» Χασάν, ο Ολυμπιακός 2-1 τον ΟΦΗ

Οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν πέναλτι στο 80' με τον Βαλμπουενά

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αιγύπτιο Χασάν, ο Ολυμπιακός πήρε ακόμα μία νίκη αυτή τη φορά επί του ΟΦΗ με 2-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης», για την 5η αγωνιστική των play off της Superleague.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο 27' όταν μετά από σέντρα του Γκασπάρ, ο Χασάν βρήκε στόχο κάνοντας το 1-0. Η απάντηση των Κρητικών ήρθε στο 46ο λεπτό με τέρμα του Σακόρ.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο 80', όταν ο Βαλμπουενά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι σε χτύπημα πέναλτι ενώ το 2-1 σημείωσε πάλι ο Χασάν, τρία λεπτά αργότερα, με κεφαλιά μετά από γύρισμα του Ομάρ.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Αλέν, Γκασπάρ, Μπα, Σισέ, Τσιμίκας (46' Βαλμπουενά), Καφού (57' Ελ Αραμπί), Καμαρά, Γκιγιέρμε, Μασούρας (46' Ομάρ), Φορτούνης (84' Μπουχαλάκης), Χασάν (84' Λοβέρα).

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Βαφέας (89' Νοικοκυράκης), Κουτρουμπής, Κοροβέσης (61' Μεγιάδο), Σακχόρ (72' Μπράουν), Ζοάο Βίκτορ, Στάικος (61' Νέιρα), Δεληγιαννίδης, Ναμπί, Μάνος.