Champions League: Η Ατλέτικο με θρίαμβο στους «8», 3-2 την Λίβερπουλ

Στα προημιτελικά η Παρί Σεν Ζέρμεν, 2-0 την Ντόρτμουντ

Αφού κατάφερε να αντέξει στο 90λεπτο όταν η Λίβερπουλ έχασε σωρεία ευκαιρίων, η Ατλέτικο Μαδρίτης με την ισοπαλία 2-2, πήρε το εισιτήριο για τους «8» του Champions League.

Το γκολ του Βαϊνάλντουμ στο 43' έστειλε το ματς στην παράταση, όπου ο Φιρμίνο έδωσε σαφές προβάδισμα στους «κόκκινους» στο 94'. Στη συνέχεια όμως μίλησαν οι «ροχιμπλάνκος» με δύο γκολ του Γιορέντε στο 97' και στο 106' ενώ το 2-3 έγραψε στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης ο Μοράτα.

Στο «Παρκ ντε Πρενς», οι οπαδοί της Παρί Σεν Ζερμέν συγκεντρώθηκαν έξω από το γήπεδο καθώς το ματς διεξαγόταν κεκλεισμένων των θυρών λόγο κοροναϊού και όπως βλέπετε από τη φωτογραφία, είχαν πάρει τα...μέτρα τους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι Παριζιάνοι πήραν μεγάλη πρόκριση στα προημιτελικά του θεσμού, αφού επικράτησαν με 2-0 της Ντόρτμουντ χάρη σε γκολ του Νεϊμάρ στο 28' και του Μπερνάρ στο 45'.