Σαρωτικός Ολυμπιακός επικράτησε με 4-0 της Λάρισας

Σεληνιασμένος Φορτούνης στο Φάληρο

Με τον Κώστα Φορτούνη να κάνει ό,τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο και να σημειώνει χατ-τρικ, οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν άνετα τη Λάρισα με το εμφατικό 4-0, στην εξ'αναβολής 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σεφτέ στα γκολ με τη νέα του ομάδα, έκανε ο Γιώργος Μασούρας στο 8’.

Τη σκυτάλη πήρε ο Φορτούνης με το πρώτο του προσωπικό τέρμα στη συνάντηση και δεύτερο για τον Ολυμπιακό, να σημειώνεται στο 16’ με χτύπημα πέναλτι.

Ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Έλληνας μεσοεπιθετικός πέτυχε το 3-0 μετά από ασίστ του Γκερέρο.

Στο 55ο λεπτό, ο Μασούρας σημάδεψε το δοκάρι για να κλείσει το σκορ -ξανά- ο Φορτούνης στο 74’, μετά από εξαιρετική πάσα του Ανδρούτσου, συνεχίζοντας έτσι ένα σερί πολύ καλών εμφανίσεων για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς.