ΒΙΝΤΕΟ: MotoGP στα χιόνια - Η Honda RC213V με καρφιά

Την περασμένη εβδομάδα είχε ενημερώσει τους οπαδούς του στα social media ότι κατευθύνεται στο αεροδρόμιο του Salzburg για λογαριασμό του βασικού χορηγού του

Περισσότερα
, 23:54

12ο Πρωτάθλημα Enduro για το Βασίλη Σιαφαρίκα

Κατέκτησε την πρώτη θέση της κατηγορίας Enduro 3 τερματίζοντας πρώτος στους 3 από τους 6 αγώνες του Πρωταθλήματος.

Περισσότερα
, 16:39

Αντίο στη Yamaha με νίκη για τον Λορένθο

Ο Μαρκ Μάρκεθ τερμάτισε δεύτερος στη Βαλένθια και πανηγύρισε τον τρίτο τίτλο της καριέρας του.

Περισσότερα
, 08:10

Αλλαγές στη Σεπάνγκ ενόψει Moto GP

Αλλαγές έγιναν στην πίστα της Σεπάνγκ ενόψει του προσεχούς Γκραν Πρι της Μαλαισίας για το Moto GP

Περισσότερα
, 08:30

Σάκης Συνιώρης και Ducati Panigale Πρωταθλητές Ελλάδας 2016

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας Μοτοσυκλετών της χρονιάς, ολοκληρώθηκε στην πίστα των Μεγάρων με απόλυτη επιτυχία για την ομάδα KOSMOCAR-EKO DUCATI TEAM

Περισσότερα
, 13:31

O Aaron Gwin και το κυνήγι του χρυσού μεταλλίου

Στα τέλη του 2015 ο Gwin παραιτήθηκε από την ομάδα της Specialized με την οποία είχε κατακτήσει τον τρίτο του τίτλο στο Παγκόσμιο Κύπελλο

Περισσότερα
, 23:46

Ρίσκαρε ο Μάρκεζ παρά τις κίτρινες σημαίες;

Ο Αλέιξ Εσπαργκαρό υποστήριξε, ότι ο Μάρκεζ δεν έκοψε ταχύτητα -όπως όφειλε- παρά τις κίτρινες σημαίες, θέτοντας έτσι σε κίνδυνο τη ζωή των ανθρώπων ασφαλείας στην πίστα της Αραγονίας

Περισσότερα
, 21:59

Σοκαριστικό ατύχημα στο Moto GP

Λίγο μετά την εκκίνηση και συγκεκριμένα μετά την πρώτη στροφή στον αγώνα του Σίλβερστοουν, ο Λόρις Μπαζ έπεσε πάνω στον Πολ Εσπαργκαρό, σε ένα σοκαριστικό ατύχημα - Καλά στην υγεία τους οι δύο

Πρώτη νίκη για τον Andrea Iannone στην μεγάλη κατηγορία των GP

O "μανιακός" κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη στην μεγάλη κατηγορία των Moto GP, επιδεικνύοντας μια εξαιρετική οδήγηση χωρίς υπερβολές και λάθη

Περισσότερα
, 08:32

Moto GP: Νέο Γκραν Πρι στην Φινλανδία

To Μoto GP επεκτείνεται στην Σκανδιναβική χώρα, με την Φινλανδία να φιλοξενεί αγώνα του πρωταθλήματος, μετά το 1982!

Περισσότερα
, 07:42

Πρόκριση στην Ιταλία για τον Σπύρο Μάριο Φουρθιώτη

Ο Σπύρος Μάριος Φουρθιώτης πήρε την πρώτη του πρόκριση στην πίστα της Pomposa στην Ιταλία και κατέκτησε την 20η θέση ανάμεσα σε 30 συμμετοχές

Περισσότερα
, 14:42

Κυριάρχησε και πάλι το πράσινο στην Laguna Seca!

Τα Kawasaki επικράτησαν και πάλι στην Αμερικανική πίστα, με τον Jonathan Rea και τον Tom Sykes να κερδίζουν το πρώτο και το δεύτερο σκέλος του αγώνα, αντίστοιχα

Περισσότερα
, 08:21

World Ducati Week 2016

Απόλυτα επιτυχημένη η World Ducati Week, που πραγματοποιήθηκε στο Misano και προσέλκυσε δεκάδες χιλιάδων Ducatisti από όλο τον κόσμο!

Περισσότερα
, 22:02

Μαχητής και νικητής στην Καταλονία ο Ρόσι!

Ο Βαλεντίνο Ρόσι έκανε κακή εκκίνηση, βρέθηκε όγδοος στον πρώτο γύρο, όμως επειδή είναι ο... Doctor ανέκτησε το χαμένο έδαφος, έδωσε μεγάλη μάχη με τον Μάρκεζ και πανηγύρισε τη δέκατη νίκη επί καταλανικού εδάφους

Περισσότερα
, 16:15

Αλλάζει η διαδρομή του GP της Βαρκελώνης, μετά τον θάνατο του Luis Salom

Προκειμένου να συνηθίσουν οι αναβάτες τη νέα σχεδίαση, όλες οι κατηγορίες θα έχουν 15 λεπτά επιπλέον χρόνο στα 3α Ελεύθερα Δοκιμαστικά