Champions League: Ολική ανατροπή η Γιουνάιτεντ «γονάτισε» την Αταλάντα με 3-2 – Όλα τα αποτελέσματα

Η αγγλική ομάδα είχε βρεθεί πίσω με δύο γκολ - Άνετες νίκες για Τσέλσι, Μπάγερν και Βιγιαρεάλ - Ανάσα για Γιουβέντους

Ματς για γερά νεύρα έγινε στο «Όλντ Τράφορντ» για την 3η αγωνιστική του Champions League, καθώς η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε την ολική ανατροπή και κέρδισε με 3-2 την Αταλάντα, ενώ είχε βρεθεί με δύο γκολ πίσω από το 28ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ιταλική ομάδα ευτύχησε να σκοράρει στο 15' με τον Πάσαλιτς και στο 28' με τον Ντεμιράλ, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να το γυρίσουν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 53' μείωσε ο Ράσφορντ, στο 75' ισοφάρισε 2-2 ο Μαγκουάιρ και στο 81' ο Ρονάλντο διαμόρφωσε το 3-2. Η αγγλική ομάδα είχε και δύο δοκάρια με τους Ράσφορντ και Μακ Τόμινεϊ.

Για τον ίδιο όμιλο η Βιγιαρεάλ πέρασε εύκολα με 4-1 από την έδρα της Γιουνγκ Μπόις.

Πολύ δυνατή αποδείχθηκε η Μπάγερν στην Πορτογαλία, όπου καθάρισε με 4-0 στην έδρα της Μπενφίκα, ενώ άνετα έφτασε στη νίκη και η Τσέλσι που κέρδισε στο Λονδίνο 4-0 την Μάλμοε. Λιλ και Σεβίλλη έμειναν στο 0-0 στη Γαλλία, ενώ η Γιουβέντους πέρασε με 1-0 από την έδρα της Ζενίτ Πετρούπολης.