Ο ΠΑΟΚ έκλεψε την παράσταση στο 93′

O Δημήτρης Σαλπιγγίδης ήταν αυτός που έσωσε κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή την ομάδα του από το βούρκο. Ο Λόρενς γέμισε, ο  Βούιτενς βρήκε την μπάλα με το κεφάλι και την έστειλε στον Σαλπιγγίδη. Ο τελευταίος με σουτ από τα δεξιά βρήκε δίχτυα και ισοφάρισε σε 1-1 το γκολ που είχε πετύχει από το 81ο λεπτό η ολλανδική ομάδα, όταν ο Οβερτουμ γέμισε έξω από την περιοχή και ο Γκουβέου με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο ΠΑΟΚ έχασε αρκετές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, καθώς είχε δύο δοκάρια, τόσο στο 51ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Τζαβέλλα, η κεφαλιά του Λούκας από το σημείο του πέναλτι βρήκε το οριζόντιο δοκάρι, αλλά και νωρίτερα με τον Τζιόλη.

Δοκάρι είχαν και οι Ολλανδοί όταν στο 71 μετά από ωραίο συνδυασμό των Ολλανδών, ο Γιόχανσον σηκώθηκε ανενόχλητος στην καρδιά της άμυνας, αλλά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι Ολλανδοί ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, με την ομάδα του Στέφενς να παρουσιάζεται για ένα ακόμα παιχνίδι με αρκετά παθητικό ρόλο.