Έπιασε κορυφή ο Ατρόμητος, 2-1 τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα

Ο Ναπολεόνι ήταν το πρόσωπο-κλειδί στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο στην Τούμπα, καθώς με δύο δικά του τέρματα οι Περιστεριώτες πέρασαν με 2-1 από τη Θεσσαλονίκη και έπιασαν κορυφή στη βαθμολογία των πλέι-οφ, όπου ισοβαθμούν με το Δικέφαλο του Βορρά, αλλά υπερτερούν.

Και να σκεφτεί κανείς ότι ο ΠΑΟΚ είχε προηγηθεί στο 33ο λεπτό με γκολ του Σαλπιγγίδη, το οποίο όμως δε στάθηκε αρκετό στους γηπεδούχους για να πάρουν έστω το βαθμό της ισοπαλίας, καθώς ο Ναπολεόνι σκόραρε στο ξεκίνημα και στο τέλος του δεύτερου ημιχρόνου (46' και 90+3'), βάζοντας την ομάδα του στη θέση του οδηγού στα πλέι-οφ.

Πλέον, ο Ατρόμητος κρατάει στα χέρια του για πρώτη φορά στην ιστορία του το “χρυσό” εισιτήριο για τα προκριματικά του Champions League, το οποίο εξασφαλίζει με νίκη στην τελευταία αγωνιστική κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης.