Έδωσε σημάδια ζωής ο Ηρακλής!

Βαθμολογική ανάσα για τον Γηραιό, που επικράτησε 2-0 της Βέροιας εκτός έδρας

Είναι ακόμα εδώ ο Ηρακλής.

Ο «Γηραιός» επικράτησε 2-0 της Βέροιας στην Ημαθία σε εξ αναβολής αναμέτρηση για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League, παίρνοντας... έξι πόντους στην προσπάθεια για παραμονή στην κατηγορία κόντρα σε ομάδα που έχει τον ίδιο στόχο.

Ο Δημήτρης Γροντής, ο οποίος αποκτήθηκε στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο, έλυσε τον γόρδιο δεσμό στο 81ο λεπτό με πολύ ωραίο γκολ και ο Λεοζίνιο με εκτέλεση πέναλτι σφράγισε τη νίκη της ομάδας του στις καθυστερήσεις του ματς.

Πλέον, οι Θεσσαλονικείς έχουν δύο νίκες και πέντε ισοπαλίες, αλλά προς το παρόν (;) είναι στους οκτώ βαθμούς, καθώς την Τρίτη του αφαίρεσε τρεις η ΕΠΟ λόγω οφειλών στον Πουρτουλίδη. Ωστόσο, αν πληρώσει το προβλεπόμενο ποσό μέχρι την πρώτη Φεβρουαρίου θα φθάσουν τους 11 και ενώ η «βασίλισσα του Βορρά» έχει 13 με ένα ματς περισσότερο και ο Λεβαδειακός άλλους τόσους με δύο παιχνίδια περισσότερα.

Πηγή: sport-fm.gr