Ο Μάριν γλίτωσε από το κάζο τον Ολυμπιακό στις καθυστερήσεις

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, οι "ερυθρόλευκοι" επικράτησαν με 2-1 του Αστέρα Τρίπολης

Γλίτωσε από γκέλα τον Ολυμπιακό ο Μάρκο Μάριν. Στο ματς όπου επέστρεψε στην αποστολή, ο Γερμανός μεσοεπιθετικός «λύτρωσε» στο 90+3’ την μέτρια έως κακή ομάδα του Μπέντο κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (2-1).

Εξαιρετικοί οι Αρκάδες στο πρώτο ημίχρονο στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Η ομάδα του Ελευθερόπουλου προηγήθηκε με πέναλτι του Μάσα, έπειτα από παράβαση στην οποία υπέπεσε ο Λεάλι στο 27’, ενώ έχασε και ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα.

Οι Πειραιώτες απάντησαν με φοβερό σουτ του Κώστα Φορτούνη στο 54ο λεπτό, όμως σταδιακά η απόδοσή τους έπεσε. Στο φινάλε ανέβασαν και πάλι ρυθμό και ζόρισαν την άμυνα του Ντοναρούμα, η οποία λύγισε στην τελευταία φάση με τον Μάριν να χαρίζει με κοντινό σουτ στο φινάλε (90+3’) την τέταρτη σερί νίκη στον Ολυμπιακό.

Πηγή: sport-fm.gr