“Ροπαλιά” στο 89′ έριξε στο καναβάτσο τον ΠΑΣ Γιάννινα

Με 2-1 επικράτησε ο Ηρακλής σε ένα ματς-ροντέο

Υπάρχει ζωή στον Ηρακλή! Ο Γηραιός των φοβερών διοικητικών προβλημάτων βρήκε κουράγιο να «γυρίσει» το ματς με τον ΠΑΣ στο «Καυτανζόγλειο» (2-1) και να δείξει πως μπορεί να σώσει την χρονιά.

Τέλειο ξεκίνημα για την ομάδα του Πετράκη που προηγήθηκε με τον Κοζορώνη στο 7’. Στη συνέχεια το παιχνίδι διεκόπη, αφού μπούκαραν στο ταρτάν κι έπαιξαν ξύλο με την Αστυνομία οπαδοί των γηπεδούχοι. Αμέσως μετά την επανέναρξη του παιχνιδιού ο Περόνε (14’) έκανε το 1-1.

Το ματς ήταν ροντέο στο δεύτερο ημίχρονο και η ομάδα του Σάββα Παντελίδη ήταν αυτή που χαμογέλασε στο φινάλε, γυρνώντας το παιχνίδι με γκολ του Αγγελόπουλου στο 89ο λεπτό.

Σε κακή μέρα γενικότερα η ομάδα των Ιωαννίνων, κατάθεση ψυχής από τον Περόνε. Δεν δόθηκε πέναλτι στον Ηρακλή για χέρι του Τζημόπουλου στο 81’.

Πηγή: sport-fm.gr