Φιλική ήττα από την Μπεσίκτας για τον βελτιωμένο Ολυμπιακό

Τραγικό λάθος του Βούρου στο γκολ της τουρκικής ομάδας

Ένα είναι σίγουρο: Δεν ξέρουμε και πάλι αν θα περνούσε, ο Ολυμπιακός, ωστόσο, ειδικά του πρώτου ημιχρόνου, με τα κέφια που έδειξαν οι νεαροί, αλλά και οι αναπληρωματικοί ποδοσφαιριστές του κόντρα στην Μπεσίκτας, θα είχε περισσότερες πιθανότητες απέναντι στην Μπερ Σεβά…

Στο τελευταίο τους φιλικό πριν την πρώτη «μάχη» με την Αρούκα και στο πρώτο τους ματς μετά το «τσουνάμι» αλλαγών που έφερε ο οδυνηρός αποκλεισμός από το Champions League, οι «ερυθρόλευκοι» που χρησιμοποίησε ο Βίκτορ Σάντσεθ άφησαν υποσχέσεις για ένα καλύτερο μέλλον, τη στιγμή που το παρόν φαίνεται αβέβαιο και προβληματικό.

Οι Πειραιώτες ηττήθηκαν 1-0 από την πρωταθλήτρια Τουρκίας στην ολοκαίνουρια και πανέμορφη ''Vodafone Arena'' της Κωνσταντινούπολης, αλλά ήταν σαφώς βελτιωμένοι. Εξαιρετικός ο Μανθάτης, με διαφορά ο καλύτερος του γηπέδου στο πρώτο 45λεπτο, σούπερ ο Ρέτσος στην άμυνα, καλός ο Βούρος, αν και έκανε τραγικό λάθος στο γκολ των «αετών», ενώ θετικοί ήταν και οι Ζντιέλαρ, Μπουχαλάκης.

Πηγή: sport-fm.gr