Ο Δέλλας… πλήγωσε την ΑΕΚ

Στην πρώτη της ήττα για το 2016 ανάγκασε την ΑΕΚ ο Ατρόμητος του μέχρι πρότινος τεχνικού της Ένωσης Τραϊανού Δέλλα, που επικράτησε στο Περιστέρι με 1-0, χάρη σε γκολ του Μπρίτο.

Αν και οι γηπεδούχοι δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί στο πρώτο ημίχρονο, στο 51' “προειδοποίησαν” με τη χαμένη ευκαιρία του Κεϊτά και δύο λεπτά αργότερα ο Λε Ταλέκ “σέρβιρε” το γκολ στον Μπρίτο, που δεν αστόχησε.

Οι “κιτρινόμαυροι” δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν, και μάλιστα κινδύνευσαν να δεχθούν και δεύτερο τέρμα στο 81', όταν ο Λε Ταλέκ πλάσαρε τον Ανέστη, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ανέστης απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Λε Ταλέκ.

Σε άλλο παιχνίδι για την 21η αγωνιστική της Superleague, η Βέροια επικράτησε με 2-0 της Καλλονής με σκόρερ τον Μαγέφσκι (15') και τον Ανάκογλου (87'), στο ντεμπούτο του τελευταίου με τη φανέλα των γηπεδούχων.