Σαν να μην άλλαξε τίποτα: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 1 – 1

Με τη διαφορά να παραμένει στο +8 για τον Ολυμπιακό και το σκορ στο 1 – 1, μοιράστηκαν τις εντυπώσεις οι δύο αντίπαλοι στην Τούμπα.

Οι ερυθρόλευκοι κρατούσαν το παιχνίδι στα χέρια τους μέχρι το 88ο λεπτό όταν ο Αθανασιάδης μετά από σέντρα Σαλπιγγίδη, πρόλαβε τον Τοροσίδη και από κοντά ισοφάρισε.

Ο Ολυμπιακός ισορρόπησε στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκε ένα σύντομο σφυροκόπημα από τους παίκτες του Δικεφάλου του Βορρά, αλλά ισορρόπησε πολύ γρήγορα το παιχνίδι και είχε αρκετές ευκαιρίες για το 0-2.

Ο Δώνης ξεκίνησε το δεύτερο ημίχροο με τον Κωνσταντινίδη στη θέση του Έτο, θέλοντας να ανέβει από τα πλάγια ο ΠΑΟΚ και εντείνει την προσπάθειά του, με τον Ολυμπιακό πάντως να μην έχει την ίδια διάθεση για πίεση όπως στο ξεκίνημα.

Το γκολ για τον Ολυμπιακό ήρθε μετά από κλέψιμο του Τζεμπούρ στο κέντρο, ο οποίος πέταξε τη μπάλα στον Αμπντούν που μπήκε από αριστερά, σεντράρε, ο Γλύκος έδιξε και η μπάλα στρώθηκε και πάλι στον Τζεμπούρ που με φοβερό σουτ από το ύψος της περιοχής σκοράρε στο 27ο λεπτό.