Γκολ και θέαμα στην Κρήτη: Εργοτέλης – Καλλονή 3-3

Ένα παιχνίδι... γεμάτο συγκινήσεις ήταν αυτό ανάμεσα στον Εργοτέλη και την Καλλονή στην Κρήτη, που έληξε ισόπαλο με σκορ 3-3.

Η ομάδα της Μυτιλήνης μπήκε δυνατά στο ματς και στο 20' άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λεοζίνιο, ενώ στο 39' ο Χουάνμα με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της Καλλονής.

Ωστόσο, η αποβολή του Γιορέντε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με δεύτερη κίτρινη κάρτα άλλαξε τα δεδομένα, με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και να ισοφαρίζουν σε 2-2, με δύο γκολ του Χαντί στο 67' και στο 73'.

Όμως η Καλλονή αντέδρασε και στο 85' βρέθηκε και πάλι μπροστά στο σκορ με 3-2, με γκολ του Μίνγκα, προτού ο Κοζορώνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώσει το τελικό 3-3.

Αξίζει να σημειωθεί πως η Καλλονή τελείωσε το ματς με 9 παίκτες, αφού στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Κεϊτά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.