Καθάρισε από το 20′ ο Παναιτωλικός, 2-1 στην Κέρκυρα

Σαν… σίφουνας πέρασε από την Κέρκυρα ο Παναιτωλικός, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με σκορ 2-1, χάρη σε δύο γκολ που πέτυχε στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα.

Το σκορ άνοιξε στο 16’ ο Βιγιαφάνιες από κοντά, μετά από σουτ του Φωτάκη που σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στο 20’ ο Καπέλ με σουτ πάνω στην κίνηση  έκανε το 2-0 για τους Αγρινιώτες, που ένα λεπτό αργότερα είχαν ευκαιρία και για τρίτο τέρμα με τον Άλβες, που όμως δε σημάδεψε σωστά από πλεονεκτική θέση.

Η Κέρκυρα όχι μόνο δεν μπόρεσε να αντιδράσει, αλλά κινδύνευσε και πάλι στο 66’, με την προβολή του Άλβες στο δοκάρι και τη διπλή χαμένη ευκαιρία του Καπέλ, και τελικά το μόνο που κατάφεραν οι Φαίακες ήταν να μειώσουν σε 1-2 με ωραίο γκολ του Γκόμες στο 84’.

Με τη νίκη αυτή, ο Παναιτωλικός προσπέρασε στη βαθμολογία την Κέρκυρα και έχει πλέον 13 βαθμούς, έναντι 11 των Φαιάκων.