Ζευγάρωσε τις νίκες στην Τρίπολη ο Ολυμπιακός

Η προσωρινή διακοπή του αγώνα για λίγα λεπτά, λόγω προβλήματος με τους προβολείς, ήταν ίσως... η πιο ενδιαφέρουσα φάση στον επαναληπτικό του Κυπέλλου ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και Ολυμπιακό, καθώς το 4-0 του Καραϊσκάκη δεν άφηνε και πολλά περιθώρια αμφισβήτησης του ποιος θα έπαιρνε την πρόκριση, καθιστώντας το παιχνίδι τυπική διαδικασία.

Ο Αστέρας προσπάθησε να πάρει έστω μία νίκη γοήτρου, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει, παρά το γεγονός ότι ο Ζησόπουλος στο 42' και ο Χουάνμα στις καθυστερήσεις έστειλαν την μπάλα στα δίχτυα, αφού τα γκολ τους ακυρώθηκαν για οφσάιντ και επιθετικό φάουλ αντίστοιχα.

Τελικά, ήταν οι “ερυθρόλευκοι” που πήραν τη νίκη, χάρη σε γκολ του Στσέποβιτς στο 79'.

Επόμενος αντίπαλος του Ολυμπιακού στα προημιτελικά του Κυπέλλου θα είναι ο Ατρόμητος.