Παραδόθηκε άνευ όρων στον Ολυμπιακό ο Άρης

Με 84-54 επικράτησαν οι "ερυθρόλευκοι" στο ΣΕΦ, στον πρώτο ημιτελικό της σειράς

Όχι χωρίς απρόοπτα, αλλά ευτυχώς χωρίς συνέπειες ο Ολυμπιακός επικράτησε 84-54 του Άρη στο ΣΕΦ και έφτασε στο 1-0 στα ημιτελικά των play offs.

Οι «ερυθρόλευκοι» τρόμαξαν από το χτύπημα που δέχτηκε ο Ιωάννης Παπαπέτρου στην καρωτίδα, αλλά ο τραυματισμός δεν αποδείχτηκε σοβαρός και οι πρωταθλητές, αν και εμφανώς σκέφτονται ήδη το Final Four, έφτασαν άνετα στη νίκη υπό το βλέμμα του Γιάννη Αντετοκούνμπο που έγινε… λαϊκό προσκύνημα και τα είπε με τους Παναγιώτη και Γιώργο Αγγελόπουλο. Κορυφαίος ο Παπανικολάου με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 21 λεπτά.

Ανταγωνιστικός μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν ο Άρης, που παραδόθηκε άνευ όρων στο δεύτερο ημίχρονο παίζοντας μπροστά και στον ιδιοκτήτη της ΚΑΕ, Νίκο Λάσκαρη.

Το δεύτερο ματς της σειράς που κρίνεται στις τρεις νίκες θα γίνει το Σάββατο στις 17:00, αλλά το τρίτο θα αργήσει, καθώς θα ακολουθήσει η συμμετοχή του Ολυμπιακού στο Final Four.

Πηγή: sport-fm.gr