Κύπελλο Ελλάδος: Ανοιχτοί λογαριασμοί για Ολυμπιακό και Άρη

Οι "ερυθρόλευκοι" επικράτησαν 2-1 στο Φάληρο με δύο γκολ του Χασάν

Στο Χαριλάου θα διεκδικήσουν την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος Ολυμπιακός και Άρης, καθώς η νίκη των "ερυθρολεύκων" με 2-1 στο Καραϊσκάκης αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς.

Οι δύο ομάδες πάλεψαν για τη νίκη αποδεικνύοντας ότι μόνο τυχαίο δεν είναι, το ότι βρίσκονται στις δύο πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος. Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Χασάν, ωστόσο μόλις 2 λεπτά αργότερα οι κίτρινοι ισοφάρησαν με αυτογκόλ του Μπα σε εκτέλεση φάουλ του Γκάμα και γύρισμα του Μάνου.

Οι "ερυθρόλευκοι" έφθασαν στη νίκη με τον Χασάν και πάλι να σκοράρει στο 14ο λεπτό. Στη συνέχεια παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων να πετύχουν κι άλλα γκολ, δεν τα κατάφεραν, πρόσφεραν ωστόσο πλούσιο θέαμα.