ΟΦΗ – Ολυμπιακός 0-2: Με αέρα πρωταθλητή πέρασε από την Κρήτη

Τα γκολ Χασάν και Μασούρας

Με γκολ των Χασάν και Μασούρα ξανά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός νίκησε τον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ» και έπιασε τον Άρη στην 1η θέση.

Έτσι, η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς πήγε στους 16 βαθμούς, όσους έχει και ο Άρης.

Στο 53 λεπτό από σέντρα του Καμαρά και κεφαλιά του Χασάν, η μπάλα στα δίχτυα και 0-1.

Τρία λεπτά μετά ο Αιγύπτιος είχε ευκαιρία για δεύτερο γκολ αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα μετά το γύρισμα του Μασούρα και τελικά το 0-2 έγινε στο 80' από τον Έλληνα χαφ, ο οποίος πήρε την πάσα του Φορτούνη στην αντεπίθεση και με σουτ νίκησε τον Βάτερμαν, κλειδώνοντας το τρίποντο για τους ερυθρόλευκους.

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Κοροβέσης, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Διαμαντής, Ουές, Μπαλογιάννης (61' Ντε Γκουζμάν), Σακόρ, Μεγιάδο (87' Νέιρα), Στάρτζεον, Γιάννου (61' Γκαργκαλατζίδης).

Ολυμπιακός: Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Μπρούμα (69' Πέπε), Βαλμπουενά (77' Φορτούνης), Μασούρα (84' Ραντζέλοβιτς), Χασάν (83' Ελ Αραμπί).