Champions League: Γκολ-«χρυσάφι» του Χασάν, 1-0 ο Ολυμπιακός τη Μαρσέιγ

Ιδανική πρεμιέρα στους ομίλους για τους «ερυθρόλευκους»

Μεγάλη βραδιά για τον Ολυμπιακό στο Φάληρο, που με τέρμα του Χασάν στο 91', κέρδισε με 1-0 τη Μαρσέιγ στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 39' με τον Ελ Αραμπί που δεν πρόλαβε να βρει τη μπάλα ύστερα από σέντρα του Μασούρα. Στην επανάληψη, οι Γάλλοι είχαν ευκαιρία με τον Μπενεντέτο τον οποίο νίκησε ο Σα ενώ οι «ερυθρόλευκοι» είδαν να ακυρώνεται ως οφσάιντ το γκολ του Μασούρα στο 52' (μετά από υπόδειξη του VAR).

Στο 71ο λεπτό, ο Βαλμπουενά δεν μπόρεσε να στείλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά ενώ στο 84' η κεφαλιά του Ελ Αραμπί έφυγε λίγο άουτ. Έτσι, φτάσαμε στο 91' με τον Βαλμπουενά να βρίσκει με τρομερή μπαλιά τον Χασάν, ο οποίος σημάδεψε σωστά με το κεφάλι και έγραψε το «χρυσό» 1-0.