Champions League: «Αγκαλιά» με τους ομίλους ο Ολυμπιακός, 2-0 την Ομόνοια

Βαλμπουενά και Ελ Αραμπί οι σκόρερ για τους «ερυθρόλευκους»

Με το ένα πόδι στους ομίλους του Champions League βρίσκεται πλέον ο Ολυμπιακός μετά τη νίκη του με 2-0 επί της Ομόνοιας στο Καραϊσκάκη.

Στο 68ο λεπτό ο Λέτσακ βρήκε τη μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή και ο Βαλμπουενά σημάδεψε σωστά από το σημείο του πέναλτι γράφοντας το 1-0.

Στο 77' ο Ελ Αραμπί έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα των «ερυθρολεύκων» αλλά στο σουτ που επιχείρησε η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με τρομερή κίνηση ο ίδιος παίκτης ευστόχησε αυτήν τη φορά πετυχαίνοντας το τελικό 2-0.

Ολυμπιακός: Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Χολέμπας, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Βαλμπουενά, Φορτούνης (58' Ελ Αραμπί), Μασούρας (58' Ρατζέλοβιτς), Χασάν (76' Εμβιλά).

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Χούμποτσαν, Λανγκ, Λούφτνερ, Λέσιακς, Γκόμες, Γκόμεθ, Μποτεάκ (87' Λοΐζου), Τιάγκο, Παπουλής (80' Ασάντε), Σενέ (46' Ντούρις).