Superleague: Έυκολο πέρασμα του Ολυμπιακού, 4-2 τον Άρη στο «Βικελίδης»

Χασάν και Μασούρας από δύο τέρματα ο καθένας

Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός πέρασε από το Κλ. Βικελίδης, επικρατώντας με άνεση του Άρη με σκορ 4-1.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν 0-2 στο ημίχρονο με τέρματα των Μασούρα και Χασάν (34' και 45' αντίστοιχα) ενώ στο ίδιο τέμπο συνέχισαν και στην επανάληψη.

Το 0-3 έγινε στο 49' από τον Μασούρα ξανά ενώ προσωρινά μείωσε ο Φετφατζίδης στο 56'. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Χασάν ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι κάνοντας το 4-1. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 87' με κεφαλιά ο Μπαγκαλιάνης.

Άρης (Μίκαελ Ένινγκ): Κουέστα, Ροζ, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Μπακούτσης, Σάσα (80' Διαμαντόπουλος), Ματίγια, Φετφατζίδης, Μαντσίνι, Μαρτίνες, Γκάμα.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Αλέν (78' Τζολάκης), Τοροσίδης, Σεμέδο, Σισέ, Γκασπάρ (58' Μπρούνο), Καφού, Μπουχαλάκης, Καμαρά (58' Ραντζέλοβιτς), Μασούρας (69' Ξενιτίδης), Χασάν, Λοβέρα (69' Βαλμπουενά).