Το Ανατόλια απέκλεισε από το Κύπελλο τον Ολυμπιακό Β’

Η αναπτυξιακή ομάδα των «ερυθρολεύκων» ηττήθηκε με 91-76

Την ήττα-αποκλεισμό από την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, γνώρισε η αναπτυξιακή ομάδα του Ολυμπιακού με σκορ 76-91 από το Ανατόλια.

Το ματς έγινε στο βοηθητικό του ΣΕΦ και σήμανε το τέλος των υποχρεώσεων του Ολυμπιακού Β' στη διοργάνωση.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να επιβάλλουν πλήρως το ρυθμό τους, είχαν καλά στατιστικά πίσω από τα 6,75 και βρέθηκαν γρήγορα με διψήφια διαφορά πόντων την οποία διατήρησαν μέχρι την ανάπαυλα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η αναπτυξιακή ομάδα του Ολυμπιακού κατάφερε να μειώσει σε 56-59, όμως και πάλι οι Θεσσαλονικείς βρήκαν τρόπο να ξεφύγουν στο σκορ. Οι όποιες προσπάθειες αντεπίθεσης έπεσαν στο κενό κι έτσι το Ανατόλια θα υποδεχτεί την Λάρισα (ομάδα Basket League) στην επόμενη φάση.

Τα δεκάλεπτα: 14-26, 37-46, 59-70, 76-91