«Μυθική» Γιουνάιτεντ, απέκλεισε την Παρί Σεν Ζερμέν με 3-1

Το «χρυσό» γκολ με πέναλτι ο Ράσφορντ στο 93'

Η ρεβάνς στο «Παρκ ντε Πρενς», ήταν εκ των προτέρων μία δύσκολη αποστολή για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ειδικά από τη στιγμή που η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ αγωνίστηκε χωρίς εννέα τραυματίες και με τιμωρημένο τον Πολ Πογκμπά απέναντι σε έναν αντίπαλο όπως η Παρί Σεν Ζερμέν. Οι «κόκκινοι διάβολοι» ωστόσο έγραψαν ιστορία αφού ανέτρεψαν το εις βάρος τους 2-0 και με το 3-1 πανηγύρισαν μία απίστευτη πρόκριση στους «8» του Champions League.

Ο Λουκάκου άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό και ο Μπερνάτ ισοφάρισε για την Παρί, δέκα λεπτά αργότερα. Στο 30' πάλι ο Βέλγος φορ εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος του Μπουφόν και έκανε το 1-2. Το γκολ που έστειλε την Γιουνάιτεντ στην επόμενη φάση, σημείωσε με πέναλτι (και ύστερα από την επιβεβαίωση του VAR) ο Ράσφορντ στο 93', μετά από χέρι του Κιμπεπέ.