Άντρες μοντέλα… εγκυμονούν στην πασαρέλα

Άντρες μοντέλα… εγκυμονούν στην πασαρέλα

Το όραμα για το μέλλον κινέζου σχεδιαστή μόδας

Ουδείς περίμενε κάτι τέτοιο να συμβεί, ούτε ότι θα γινόταν μόδα στη... μόδα. Το περασμένο Σαββατοκύριακο ο κινέζος σχεδιαστής Xander Zhou ανέβασε άντρες μοντέλα στην πασαρέλα κατά την εβδομάδα μόδας του Λονδίνου με ένα ασυνήθιστο εξάρτημα: προσθετικές κοιλιές εγκυμοσύνης.

Οι αλλόκοτες κοιλιές, συνδυάστηκε με μια εξίσου ιδιαίτερη κολεξιόν που περιελάμβανε μεταξύ άλλων και ροζ αθλητικές φόρμες με ασορτί πετσέτα. Όπως διαβάζει κανείς στα social media της εταιρείας, «στην Supernatural, Extraterrestrial & Co., είμαστε έτοιμοι υποδεχτούμε το μέλλον της αντρικής εγκυμοσύνης».

At Supernatural, Extraterrestrial & Co., we're prepared to welcome a future of male pregnancy. Model: Daniel Olze @daniolze Xander Zhou Spring/Summer 2019 _ Creatve direction: Xander Zhou @xanderzhou _ brought to you by Xander Zhou Studio team _ Music: Emil Schult @emilschult _ Styling: Gary David Moore @gary_david_moore Casting: Madeleine Østlie @maddeostlie Hair: Kiyoko Odo @kiyokoodo Make-up: Isamaya Ffrench @isamayaffrench Set design: Sophie Durham @_sophiedurham Production: Antony Waller @awandc _ Press Release: Ross Aston @rossaston Front of House Photography: Helle Moos @hellemoos PR: Agency Eleven @agencyeleven Sales: Nana Suzuki @suzukishowroom _ #xanderzhou #ss2019 #LFWM

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Xander Zhou (@xanderzhou) στις

Παρακαλούμε περιμένετε ...