Ο Πρίγιοβιτς “ξεκλείδωσε” τον Πανιώνιο

Με σκόρερ τον Σέρβο άσο ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 των Νεοσμυρνιωτών

Σκούρα τα βρήκε κόντρα στον Πανιώνιο ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα, σε αγώνα για την τρίτη αγωνιστική των πλέι οφ της Super League, όμως η αποβολή του Μασούντ στο 68' και το γκολ του Πρίγιοβιτς στο 75' χάρισαν στον Δικέφαλο του Βορρά τη νίκη.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς αξιόλογες φάσεις, με εξαίρεση το σουτ του Μπίσεσβαρ στο 44' που σταμάτησε στο δοκάρι και την κεφαλιά του Κάμπος στις καθυστερήσεις, όμως στο δεύτερο μέρος η αποβολή του Μασούντ στο 68' με δεύτερη κίτρινη κάρτα άλλαξε τα δεδομένα, και επτά λεπτά αργότερα ο Πρίγιοβιτς με ωραίο σουτ πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση.

Νωρίτερα ο ΠΑΟΚ είχε και δεύτερο δοκάρι στο 54' σε ωραία εκτέλεση φάουλ του Πέλκα, ενώ στο τέλος του αγώνα ο γκολκίπερ του Πανιωνίου Γιαννιώτης πρόλαβε σε δύο περιπτώσεις τον Πρίγιοβιτς, αποτρέποντας το 2-0.