Νίκες για Ατρόμητο και Ξάνθη

Στις μέχρι τώρα αναμετρήσεις της 13ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League σημειώθηκαν τα αποτελέσματα...

Στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας «εκτοξεύτηκε» η Ξάνθη, μετά τη νίκη της 3-1 επί του Αστέρα Τρίπολης στα Πηγάδια, για τη 13η αγωνιστική της Super League. Μια νίκη που ήλθε ευκολότερα του αναμενομένου, με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και σκόρερ τους Βασιλακάκη (2΄), Γιουνές (14΄), Λάζιτς (41΄). Μείωσε ο Ιωαννίδης στο 53΄.

Παράλληλα, στον άλλο αγώνα που διεξαγόταν την ίδια ώρα, νέα σημαντική νίκη για τον Ατρόμητο με σκορ 2-1 μέσα στην έδρα της Λάρισας. Ο Λημνιός στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+1') και ο Λε Ταλέκ (56') τα γκολ της ομάδας του Περιστερίου. Μείωσε προσωρινά ο Μαρουκάκης (47') για τους γηπεδούχους οι οποίοι για μία ακόμα φορά δεν έπεισαν με την απόδοσή τους.

Στις μέχρι τώρα αναμετρήσεις της 13ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Πλατανιάς-Πανιώνιος 1-1

Βέροια-Παναιτωλικός 1-1

Κέρκυρα-ΑΕΚ 1-1

Ολυμπιακός-Λεβαδειακός 4-0

ΑΕΛ-Ατρόμητος 1-2

Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης 3-1

Το ντέρμπι μεταξύ Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ ξεκινάει σε λίγη ώρα από τώρα (19:30).