Η Βέροια τιμώρησε τον Παναθηναϊκό στο 88′

Αν και είχαν τις ευκαιρίες για μία άνετη νίκη, οι "πράσινοι" υποχρεώθηκαν σε ισοπαλία 1-1

Ιδανικός αυτόχειρας στη Βέροια ο Παναθηναϊκός! Οι “πράσινοι”, αν και κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσαν να είχαν πετύχει όχι ένα, αλλά... πέντε γκολ, τελικά υποχρεώθηκαν σε ισοπαλία 1-1 από την τοπική ομάδα, που “χτύπησε” στο τέλος.

Οι παίκτες του Αντρέα Στραματσόνι έχασαν σωρεία κλασικών ευκαιριών για να πετύχουν μία ευρεία νίκη στο πρώτο ημίχρονο, όμως αξιοποίησαν μόνο μία από αυτές, στο 13' με τον Μπεργκ. Και αυτήν την ολιγωρία στην επίθεση την πλήρωσαν στο δεύτερο μέρος, όταν “κατέβασαν ταχύτητα”, επιδιώκοντας απλά να κρατήσουν το υπέρ τους 1-0, όμως η Βέροια τους τιμώρησε στο 88' με το δυνατό σουτ του Μπαλάφα που νίκησε τον Στιλ, γράφοντας το τελικό 1-1.

Ο βαθμός αυτός ήταν μόλις ο 5ος στο φετινό πρωτάθλημα για τη Superleague, που ισοβαθμεί με τη Λάρισα στους 5 βαθμούς, ενώ ο Παναθηναϊκός έχασε την ευκαιρία να μείνει μόνος στη δεύτερη θέση πίσω από τον Ολυμπιακό, και πλέον ισοβαθμεί με την ΑΕΚ στους 11 βαθμούς (4 λιγότερους από τον Ολυμπιακό).