Champions League LIVE: Λεπτό προς λεπτό το Ατλέτικο – Oλυμπιακός

Την υπέρβαση καλείται να κάνει στο απόρθητο Βιθέντε Καλδερόν ο Ολυμπιακός, κόντρα στην περσινή φιναλίστ του Champions League, Ατλέτικο Μαδρίτης.

Για τους “ερυθρόλευκους”, τίποτα δεν έχει κριθεί όσον αφορά στο ευρωπαϊκό τους μέλλον. Ανάλογα με τα αποτελέσματα των δύο τελευταίων αγωνιστικών, μπορούν να τερματίσουν από πρώτοι ως και τέταρτοι, ενώ ένα θετικό αποτέλεσμα σήμερα μπορεί να τους φέρει πιο κοντά στη φάση των 16 της διοργάνωσης.

Στη σελίδα αυτή μπορείτε να παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, ο οποίος προβάλλεται χωρίς τηλεοπτική περιγραφή, λόγω της 24ωρης απεργίας της ΕΣΗΕΑ.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ατλέτικο: Μογιά, Χουανφράν, Γκοδίν, Χιμένεθ, Ανσάλντι, Γκάμπι, Τιάγκο, Κόκε, Αρντά Τουράν, Ραούλ Γκαρσία, Μάντζουκιτς.

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Αμπιντάλ, Μαζουακού, Μανιάτης, Μιλιβόγιεβιτς, Εντινγκά, Αφελάι, Τσόρι Ντομίνγκες, Μήτρογλου.

ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90+3' Λήξη του αγώνα, τελικό σκορ 4-0

88' Ακυρώνεται γκολ του Γκριεζμάν για οφσάιντ

86' Κίτρινη κάρτα στον Χιμένεθ

75' Παραλίγο και πέμπτο γκολ για την Ατλέτικο: Η κεφαλιά του Γκριεζμάν περνά λίγο άουτ

72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Μπουχαλάκης αντικαθιστά τον Τσόρι Ντομίνγκες

69' Αλλαγή για την Ατλέτικο: Ο Γκριεζμάν περνάει στο παιχνίδι αντί του Μάντζουκιτς

66' Αλλαγή για την Ατλέτικο: Ο Ραούλ Χιμένεθ στη θέση του Αρντά Τουράν

65' Χατ τρικ από τον Μάριο Μάντζουκιτς, που σκοράρει και πάλι με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκάμπι από τα δεξιά. 4-0 το σκορ

62' 3-0 το σκορ, με κεφαλιά του Μάντζουκιτς, μετά από σέντρα του Τουράν

61' Ωραία σέντρα του Ελαμπντελαουί από τα δεξιά, δυνατή κεφαλιά του Μήτρογλου περνάει λίγο άουτ

59' Σουτ του Μάντζουκιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Μποτία και βγαίνει κόρνερ

56' Κίτρινη κάρτα στον Φουστέρ μετά από διεκδίκηση με τον Χιμένες

53' Κίτρινη κάρτα στον Εντινγκά για μαρκάρισμα στον Ανσάλντι

46' Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου. Αλλαγές και για τις δύο ομάδες: Για τον Ολυμπιακό περνά στο παιχνίδι ο Κασάμι αντί του Αφελάι και ο Φουστέρ αντί του Μανιάτη, ενώ για την Ατλέτικο μπαίνει ο Μάριο Σουάρες αντί του Τιάγκο

45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

44' Τετ α τετ ο Αρντά Τουράν με τον Ρομπέρτο, ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού βγαίνει νικητής στη μονομαχία

38' 2-0 για την Ατλέτικο. Σέντρα από τα αριστερά του Ανσάλντι, η μπάλα πέρασε απ' όλους, αφού ο Μποτία δεν μπόρεσε να απομακρύνει, και έφτασε στον Μάντζουκιτς, που από κοντά δεν είχε πρόβλημα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

33' Γυριστό σουτ πάνω στην κίνηση του Ραούλ Γκαρσία, πέρασε λίγο άουτ

28' Μακρινό συρτό σουτ του Ανσάλντι, αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο Ρομπέρτο

22' Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Αμπιντάλ, που έπιασε δυνατό σουτ, το οποίο πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μογιά

17' Καλή σέντρα του Γκάμπι, κεφαλιά του Κόκε, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

15' Κίτρινη κάρτα στον Ανσάλντι για σκληρό μαρκάρισμα στον Ελαμπντελαουί

9' Γκολ για την Ατλέτικο. Πανικός στην άμυνα του Ολυμπιακού, λάθος κοντινή πάσα του Ρομπέρτο, που στέλνει την μπάλα πάνω στον Χουανφράν, ο οποίος σερβίρει το γκολ στον Ραούλ Γκαρσία, για το 1-0

3' Δύσκολη απόκρουση του Ρομπέρτο σε κόρνερ, μετά από κεφαλιά-ψαράκι του Ραούλ Γκαρσία

1' Σέντρα στο παιχνίδι