Πέρασε η ΑΕΚ από τα Ζωνιανά

Με σκορ 2 - 0 επιβλήθηκε η ΑΕΚ του Ερμή Ζωνιανών στην Κρήτη, στην προτελευταία αγωνιστική για τον 6ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής.

Το πρώτο γκολ πέτυχε στο 43' ο Ράμα όταν η μπάλα στρώθηκε στα πόδια του στο ύψος του πέναλτι κι εκείνος με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ. Η ΑΕΚ είχε αρκετές ευκαιρίες τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος ο Ερμής είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα, παρόλ' αυτά η ΑΕΚ ήταν εκείνη που παρουσίασε ψυχολογία νικητή και κατάφερε να φύγει με το διπλό.

Το δεύτερο τέρμα για τους κιτρινόμαυρους σημείωσε και πάλι ο Ράμα στο 75. Ο ρόβας σούτερα, ο Βλάχος έδιωξε και στη συνέχεια της φάσης ο Ράμα έστειλε τη μπάλα στην κενή εστία.

Στο 12ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου σημειώθηκε μικροένταση μεταξύ των παικτών, η οποία οδήγησε σε διακοπή του αγώνα για λίγα λεπτά.