As usual… Και πάλι εντυπωσιακός ο Αντετοκούνμπο

Ο Αντετοκούνμπο σημείωσε 21 πόντους μάζεψε έξι ριμπάουντ και μοίρασε ισάριθμες ασίστ

Ρουτίνα έχουν γίνει πλέον οι εντυπωσιακές εμφανίσεις του Γιάννη Αντετοκούνμπο στον «μαγικό κόσμο» του ΝΒΑ. Ο Ελληνας άσος ήταν και πάλι ο κορυφαίος των Μιλγουόκι Μπακς, αλλά η απόδοση του δεν ήταν αρκετή για τα «ελάφια» που ηττήθηκαν με 112-108 στην παράταση από τους Σέλτικς.

Ο Αντετοκούνμπο σημείωσε 21 πόντους μάζεψε έξι ριμπάουντ και μοίρασε ισάριθμες ασίστ, ενώ κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Τόμας με 37 πόντους, οκτώ ασίστ και τρία ριμπάουντ.

Το καλύτερο ματς της ημέρας ήταν αυτό ανάμεσα στους Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς και τους ΛΑ Κλίπερς, που έληξε με το εντυπωσιακό 144-98 (!) υπέρ των γηπεδούχων. Καλύτερος του γηπέδου ήταν για ακόμη μία φορά ο Κάρι με 43 πόντους, εννέα ριμπάουντ κι έξι ασίστ.

Καλή εμφάνιση και από τον Κώστα Κουφό, στην εκτός έδρας νίκη των Σακραμέντο Κινγκς επί των Χόρνετς με 109-106. Ο Ελληνας άσος έπαιξε 12 λεπτά και τελείωσε τον αγώνα με τρεις πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ.